Pubicisztika : A SZENTKORONA ESZME IGENIS ALKALMAZHATÓ A XXI. SZÁZADBAN (8. TÉTEL) |
A SZENTKORONA ESZME IGENIS ALKALMAZHATÓ A XXI. SZÁZADBAN (8. TÉTEL)
NIF 2017.02.18. 15:51
Jelen írásom egy sorozat része, mely sorozatnak a célja bebizonyítani, hogy a Szentkorona Eszme az élet minden területén alkalmazható, és Magyarország, de talán egész Európa egyetlen esélye a túléléshez, ha időben elkezdi alkalmazni, használni úgy, ahogyan azt eleink is tették, méghozzá sikerrel! Sorozatom minden fejezetének végén olvasható két felhívás, kinek van füle, hallja!
-
A Szent Korona birtokjoga, tulajdonjoga
Szót kell ejtenünk a Szent Korona főtulajdonjogáról is (radix omnium possessionum – minden birtok gyökere), amelyről általános vélemény, hogy az Ősiség, azaz a visszaháramlás lehetőségének megszűnésével 1848-ban hatályon kívül került. Egyes jogi teoretikusok elmélete szerint az egyetemes magyar földtulajdonjog a Szent Koronát illeti úgy, hogy másoknak csak érdemmel szerzett birtokjoga, de nem tulajdonjoga lehet.
Minden földtulajdon a Szent Koronától származik és rá visszavezethető, s más örökös híján a közösséget képviselő állam örököl. Az állam alkotmányos joga és kötelessége megfelelő törvényalkotással a nem magyar állampolgároknak vagy jogi személyeknek (tehát akik nem a Szent Korona tagjai!) való közvetlen vagy közvetett föld elidegenítés megtiltása, és ezzel a Szent Korona érdekköréből való földkivonás ellehetetlenítése.
Ami a magyar földön, föld alatt és föld felett van, a Szent Korona által jelképezett egyetemes magyarság elidegeníthetetlen, örök tulajdona, amelyet csak a Szent Korona tagjai birtokolhatnak.
A Szent Korona tulajdona az ország területe, és a csatlakozott országok. Ezért volt szokásos, hogy a törvényekben és közbeszédben a Szent Korona országai kifejezést használták.
Tulajdonolja mindazt, ami a nemzet folyamatos fennmaradásához szükséges. Ebből kiemelkedő jelentőségű a föld használatát szabályozó jog. Földet kizárólag magyar állampolgár birtokolhat, illetve magyar állampolgár használhat. A hazai föld minden talpalatnyi területének tulajdonosa a Szent Korona.
A Szent Korona a garanciája annak, hogy érvényt szerez az etelközi alapszerződésnek (Vérszerződésnek), amely szerint, amit közös erővel szereztek (a magyarok) a honvisszafoglalás során, abból mindannyian érdemeik szerint részesedjenek. Az ún. királyi jog – a iust regium – az ország Szent Koronájának azon joghatóságát fejezi ki, amely szerint az összes földbirtok a nemzeti főhatalom része. Ebből a király (fő) – a Szent Koronára visszaáramlás jogát magában foglalva – csak a nemzet javára végzett teljesítmény fejében részesíthet bárkit. Vagyis: minden szabad vagy gyökeres birtok közvetlenül a Szent Koronától veszi eredetét. Ez az elv a Sacra corona radix omnium possessionum.
1848-tól ez az elv gyengül, napjainkban pedig a liberális lobbi éppen ennek az elvnek a kijátszásával – zsebszerződés, törvénykezési liberalizálás stb. – igyekszik az ország földjének elrablására megszerzésére, ezzel függetlenségének eltörlésére, gyengítésére. Az ennek meggátlását is magában foglaló Szentkorona Eszme igazolja az ősi magyar történeti alkotmány elveinek mai aktualitását, jogfolytonos helyreállításának szükségszerűségét.
A Szent Korona rendelkezik az ország lakói életének fenntartásához nélkülözhetetlen gazdasági ágazatok és azok kapacitása felett, továbbá azon közgazdasági szabályozókkal, amelyek az árak, bérek, pénzforgalom stb. területén szerepüket tekintve fontosak. Ezek a jogok a középkorban a királyi jogok közé tartoznak, például a sóbányászat, ércbányászat képezték a királyi, tehát az akkori állami bevételek zömét. Az sem véletlen, hogy a termőföldet aranykorona értékkel mérik Mária Terézia óta.
Kell-e külön magyarázni, indokolni, hogy miért életbevágóan fontos manapság nekünk, hogy ne lehessen széthordani a nemzeti vagyont, francia becsületrendért kiárulni az akadémia szomszédságát és a metró kocsik szállítási jogát. (Sok egyéb mellett!) Pár évtized múlva a termőföld és a természetes ivóvíz szó szerint élet-halál kérdése lesz. Ki fog megvédeni bennünket az éhes-szomjas sisere-hadtól, ha nem a Szentkorona Eszme által felvértezett, magyar-érzelmű, alkalmas közszereplők (a köz szolgái), az öntudatos, a saját érdekeit világosan felismerő, és azért tenni tudó és akaró nemzet egyhangú támogatásával!
Higgyünk abban, hogy a Szentkorona Eszme hatása még nem halt el, ma is él, a jövőben is javunkra válhat, ha teszünk is érte! Mert a hit teremti a jogot! A Szentkorona Eszme az öntudatunk alkotmánya!
A Szentkorona Eszme azon jogelvei, melyekből a fenti gondolatok eredeznek, a következők:
-
Az egyetemes nemzet átruházhatatlan tulajdon- és birtokos meghatározó joga. Sacra Corona radix omnium possessionum.
-
Ellenállás joga (ius resistendi et contradiscendi)
Mindezek ma sajnos nem így működnek, de a Szentkorona Eszme szerint így kellene, mert ez következik belőle. Csak következetesen, kompromisszumok nélkül gondolkodjunk, akkor egyértelművé válik a világ előttünk!
Folytatom! (Törvénysértés jogot nem alapíthat)
Felhívás!
-
Politikusok, közszolgálati dolgozók, közfeladatot ellátók, kinevezett közalkalmazottak, választott társadalmi funkcionáriusok!
Az a dolgotok, hogy a magyarságért, a magyar emberek közösségéért tegyetek, ne magatokért! Ezért kötelességetek a Szentkorona Eszmét alkalmazni, és azt mindenkor, mindenkivel betartani és betartatni! Ne feledjétek!
-
Magyarok!
Nektek az a dolgotok, hogy a Szentkorona Eszme szerint szemetek a választott emberek tevékenységén legyen! Jogotok, de egyben kötelességetek is az ellenállás joga – Ius Resistendi – szerint megakadályozni, hogy a Szentkorona Eszme sérüljön, vagy bármely vezetőtök a magyar nemzet ellen tehessen! Éljetek és tegyetek e szerint! A Szentkorona Eszme útmutatást ad az élet minden területén, hogy mi a teendő! Éljetek vele!
Budaörs, Csíki-dűlő 2017. Jégbontó (Böjtelő) havának 5. napján
Dr. Safáry-Kollár Lajos jogász, közíró
|