Pubicisztika : Alapvető emberi jogok eltiprása, gondolatrendőrség – ez az Európai Unió |
Alapvető emberi jogok eltiprása, gondolatrendőrség – ez az Európai Unió
NemzetiArcvonal.net 2015.06.19. 11:43

Eva Maria Barki kiváló ügyvéd, aki minden alkalommal, amikor hazánkat inzultálják, felemeli a szavát. Védelmébe vesz kicsit és akár kormányokat is, nem fél „kinyitni a száját”. Az ügyvédnő most is azonnal reagált azokra a Brüsszeli lépésekre, melyek még egyelőre terv szakaszban vannak, de ahogy az ügyvédnő fogalmaz, ennek az intézménynek a tervezeteit eddig minden esetben elfogadták. Az ügyvédnő hivatalos levéllel fordult Brüsszelhez, amelyben feltárja az ott elkövetett visszaéléseket, és rávilágít a mostani EU vezetés szándékainak és lépéseinek törvénytelenségeire.
Ezek a mostani lépések olyan szinten szegik meg az alapvető jogokat és normákat, amelyek már-már a diktatúra szintjére sorolhatóak. A demokrácia egyik alapja a jogállam rendszere. A jogállam rendszerében vannak kötelességek és jogok. A kettőnek valamilyen szinten harmóniában kell lenni, nem lehet tiltani olyat, amit egy másik szabály megenged, és nem lehet büntetni azt, ami alapvető emberi jogok közé tartozik, vagy nemzetközi egyezmények engedik. Brüsszel most ezt a határt is átlépi. Sőt, beavatkozik szuverén államok belpolitikájába, és olyan törvényeket akar hozni, amelyek diktatórikus módon tiltanak meg demokratikus jogokat.
Már a Tavares-jelentésben felmérhető volt, hogy az EU vezetése politikai célok alátámasztására, hamis és politikailag motivált jelentéseket rendel meg, amelyek a valóságot semmilyen szinten nem tükrözik. Most arra akarja kényszeríteni hazánakat, hogy a kormány vonja vissza azt a kérdőívet, amely a bevándorlási kérdésekkel kapcsolatban kérdezi meg a lakosságot, és meg akarja vonni tőle azt a szabad döntési lehetőséget, hogy megvédje magát a beáramló idegenektől. Mindezt olyan hazugságokra hivatkozva, amelyek szinte a rágalmazás határát súrolják. Ebből tovább vezetve pedig nemcsak az alaptörvényben biztosított jogokat kérdőjelezik meg, hanem büntethetővé akarnak tenni olyan dolgokat, amelyek több nemzetközi egyezmény szerint alapvető emberi jogok, mint például a szabad véleménynyilvánítás. Kriminalizálni akar olyan dolgokat, amelyek szintén alapvető emberi jogok, mint például a vélemények és ideológiák szabad áramlása, képviselete.
Kérdés, hogy az EU figyelembe veszi-e az ügyvédnő szavait. Jelenleg az ügyvédnő hivatalos formában olyan ügyben reklamált Brüsszelben, amely a magyarok jogait érinti, és ebben az ügyben nemsokára a kormány is kénytelen lesz lépni. Ha Brüsszel nem veszi figyelembe ezeket és figyelmen kívül hagyja a magyarok és a magyar kormány azon szándékát, hogy ebben az ügyben olyan döntést hozzon, ami a magyarság érdeke, nagyon könnyen találhatja magát abban a helyzetben, hogy hazánkban is népszavazás lesz a további uniós tagságról.
Vári Roland
|