Interjú a helyi pénzekkel foglalkozó legnagyobb magyar könyv szerzőjével
Interjú a helyi pénzekkel foglalkozó legnagyobb magyar könyv szerzőjével
A maga területén a világ három legnagyobb szakértője közé tartozó Bernard Lietaer - People Money című könyvének magyarra fordítója, aki a tartalmat bővítette és ráspecializálta a sajátos magyar helyzetre, a Civil MultiMédia televíziónál adott interjút:
Bánóczy János: NÉPI PÉNZ a közösségekért, videóinterjú a Civil Multimédia televíziónál:
George Orwell a modern kor egyik legismertebb kritikusának számít.
Némelyik gondolata, bár több mint száz évvel ezelőtt fogalmazódott meg, arra enged következtetni, hogy értette, merre halad az emberiség és milyen jövő vár ránk, ha nem teszünk semmit ellene.
Az európai lakosság körében még mindig él az a hidegháborús elgondolás, miszerint Európának szüksége van a NATO-ra saját védelme garantálásához. Egy török politikai elemző szerint azonban Európa ma éppen azokkal a problémákkal folytat kétségbeesett harcot, melyeket a NATO tevékenysége termelt ki az évek során.
Gyorsan elkelt az intézmény, csak éppen nem tudni, miért
Az ünnepi készülődés nem várt meglepetése volt Recsken, amikor kiderült, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal december 26-án kezdődő és 29-én befejeződő internetes árverésén új tulajdonost keresnek a falu szélén található Gesztenyés Idősek Otthonának. Az árverés ugyan elmaradt, ám végül alacsony vételárért mégis akadt egy titokzatos vevő. Az öregotthon az egykori réz- és aranybánya irodaépületében található. Meglehet, újraindul a bányászat is.
“EURÓPA JÓL PÉLDÁZZA, HOGY MILYEN KEDVEZŐTLEN A KÖZÖS VALUTA”
Az euró a szó legszorosabb értelmében megöli az európai nemzetállamokat és a gazdaságot. Azóta, hogy a rögzített devizarendszer hatályba lépett 2002-ben, és lecserélte a nemzeti valutákat a pénzügyi folyamatokban, a rögzített árfolyamrendszer tönkretette azon nemzetek iparát, amelyek kívül esnek a 19 tagból álló Euro övezeten, és aránytalan előnyhöz juttatta Németországot